خانهآرشیو اخبارمستندنگاری با رزولوشن بالا از تابلو نقاشی دوره قاجار موزه ملی

مستندنگاری با رزولوشن بالا از تابلو نقاشی دوره قاجار موزه ملی

مستندنگاری با رزولوشن بالا از تابلو نقاشی دوره قاجار موزه ملی

با خلق تکنیک های نو عکاسی(گیگاپیکسلی، استریواسکپیک، استریوگرافی، پانوباکس و  پانتوگرام )  در موزه ها، می توان جلوه تصویری آثار شاخص  را بهتر و بیشتر نمایان نمود و در نهایت قدرت و نفوذپذیری مفاهیم میراث فرهنگی به حد چشم گیری افزایش پیدا خواهد کردعکسبرداری به شیوه گیگاپیکسلی که تصویری با وضوح بسیار بالا و عمق میدان زیاد تهیه می کند علاوه بر اینکه در  زمینه نمایش آثار ایجاد جذابیت می کند در مستندسازی آثار موزه ای بسیار کاربرد دارد.

شرکت میراث آرکا با استفاده از ربات گیگاپن، تابلوهای نقاشی موزه ملی مستندنگاری نموده است. تصاویر این روش  دارای بالاترین رزولوشن تصویری است به خاطر همین جزئیات مربوط به آثار هنری رابه خوبی نمایش می دهد.

در این روش ربات می تواند صدها عکس کلوزآپ را با استفاده از حسگرهای مختلف خود از سوژه خود بگیرد تا مطمئن شود که کوچک ترین جزئیات درآنها ضبط شده است. و بعد از این مرحله نرم افزار اختصاصی مربوطه، عکس ها را دریافت کرده و آنها را مانند یک پازل کنار هم می چیند. این کار خصوصاً در عکسبرداری از سوژه هایی مفید واقع می شود که در برابر رطوبت و نور حساس هستند و می تواند علاوه بر اینکه ظرافت هایشان را به صورت دیجیتالی به تصویر میکشد تصویر مربوط به آنها را تا سال ها حفظ نماید.

 

 

منبع : میراث آرکا

کمیته ها

جستجو